Podrážka pre tréning skoliózy (Skolisohle®)

PREJSŤ DO E-SHOPU

Nový prístup k prevencii a účinnej liečbe

Kľúčový význam autochtónnych chrbtových svalov je stále podceňovaný.

Tieto “malé svaly” priamo na chrbtici sú rozhodujúce pre stabilizáciu statickej chrbtice. Preto máj má tiež veľký význam pre zmiernenie chrbtových problémov, ako aj pre profylaxiu. Až doteraz sa vo všeobecnej cvičebnej terapii prakticky nepoužívali malé svalové reťazce a dlho sa predpokladalo, že ich nemožno vykonávať vedome a manuálne.

Skolisohle® je jednoduché tréningové zariadenie, ktoré vám umožňuje trvale senzibilizovať tie “malé svaly, o ktorých sme si neboli vedomí”.

Skolisohle® pozostáva z tréningovej podošvy, na ktorej je hemisféra fixovaná – v závislosti od ochorení – v dvoch polohách (v strede alebo v oblasti päty). Podošva je pripevnená k nohe páskou na suchý zips.

Základný princíp cvičenia s podrážkou Skolisohle® je veľmi jednoduchý: počas tréningu sa praktizujúci neustále snaží udržiavať rovnováhu. Toto konštantné vyvažovanie vytvára potrebné stimuly, ktoré najmä stimulujú malé svaly chrbtice.

Pôsobivé účinky terapie sú zvyčajne viditeľné po krátkom čase as relatívne malým množstvom práce. Nezáleží na tom, či bolesť chrbta je výsledkom zakrivenia chrbtice, napr. Kvôli skolióze, kyfóze, Scheuermannovej chorobe alebo senzomotorickým poruchám alebo operácii.

[fb_button]

Široká aplikácia

Funkčné a svalové zakrivenie chrbtice, napríklad prolaps disku, diskopatia, skolióza

• Rehabilitácia po chorobách, športových úrazoch, operáciách na kotúčoch alebo kolenách

• V niektorých prípadoch aj profylakticky v prípade asymetrického umiestnenia nôh a abnormálnych nopových zaťažení, všeobecných abnormalít držania tela a stabilizácie účinkov liečby

Pri skolióze – vyrovnanie krivky v tvare písmena S, zmierňujúcu scoliotickú pozíciu.

V kyfóze – narovnávanie chrbtice, budovanie svalov, dosiahnutie stabilnej statiky.

Zosilnenie svalov v oblasti bedrovej a krčnej chrbtice

Rýchla úľava pri ochoreniach

Odstránenie bolesti, často po niekoľkých týždňoch

Pokroky v liečbe bez veľkej práce cez domáce cvičenia

Široko používaný pri liečbe, rehabilitácii a prevencii • Nízke náklady