Ortopedické pelechy pre psov

PREJSŤ DO E-SHPOU

Pes strávi denne 14-18 hodín spánkom, v závislosti na veľkosti a rase.

Spánok v živote psa zohráva obrovskú úlohu. Rovnako ako u človeka, dobrý, obnovujúci spánok je základom silného a zdravého fungovania. Psy spia ostražito počas spánku. Preto, aby sme zabezpečili najlepšiu možnú kvalitu odpočinku, sme navrhli špeciálne ortopedické pelechy pre psov.

Pri snívaní, elektronické impulzy v mozgu s pomalými vlnami vytvárajú veľa voľných vĺn. Počas tejto fázy je mozgová aktivita nízka, ale medzi mozgovou kôrou a hipokampom je aktivita vyššia. Mozgová kôra prijíma a analyzuje informácie zo zmyslových orgánov. Hipokampus je hlavne zodpovedný za pamäť, ktorá hrá dôležitú úlohu pri prenose informácií z krátkodobej pamäti do dlhodobej pamäte. Zachováva pamäť posledných udalostí.

Vo fáze REM je mozgová aktivita veľmi vysoká. Sen s rýchlymi pohybmi očí. Pes musí ležať na jednej strane na boku, aby vstúpil do fázy REM. V tejto fáze často môžeme spozorovať kŕče v tvári, labkách a vydávanie zvukov psíka. Charakteristickým znakom REM je zvýšený prietok krvi v časti mozgu zodpovednej za utváranie obrazu.

Nedostatok jednej z fáz spánku u psov môže dokonca viesť k smrti psa. Počas spánku REM neprenášajte psa! Ak chcete, aby váš pes odpočíval po fyzickej a duševnej činnosti, vytvorili sme ortopedický pelech pre psov Valde.

Vzhľadom na to, že každá fáza spánku je veľmi dôležitá pre psa, mali by sme nášmu miláčikovi umožniť, aby spal v správnej polohe. Ako sme už uviedli vo fáze REM, je dôležité, aby pes ležal rovnomerne na jednej strane, a preto všetky pelechy, ktoré sú po bokoch zaoblené, umožňujú vášmu miláčikovi ležať nesprávne. To spôsobuje zlú polohu chrbtice a častú zmenu polohy počas spánku. Dobrý a zdravý spánok nášho psa ovplyvňuje aj veľkosť lôžka. Pretože pes je stádové zviera (a nemôžeme mu vždy zaručiť spánok s inými psami), pelech nemôže byť príliš malý alebo príliš veľký, mala by byť dokonale vybraný a prispôsobený veľkosti a rase psa.

Vedecký výskum ukázal, že mozog psa je veľmi podobný ľudskému mozgu z hľadiska anatomických funkcií. Aktivita psích mozgových vĺn počas spánku má presne rovnaké charakteristiky ako v prípade ľudí. To je jeden z dôkazov, že psi takisto Snívajú!

[fb_button]

Prečo sme vytvorili ortopedické pelechy pre psy?

História prvého ortopedického pelechu pre psov Valde nie je dlhá. Jedného dňa náš dobrý klient prišiel k nám a požiadal nás, aby sme vytvorili atypické matracové lôžko pre jeho chorého psa. Rozhodli sme sa prijať túto výzvu a vytvorili sme špeciálne lôžko. Po niekoľkých dňoch používania ortopedického pelechu si náš klient všimol určité zlepšenie nálady a pohybu jeho miláčika. Poďakoval nám, že vidí svojho psa spokojného odpočívať na pelechu Valde, a opýtal sa nás, či by sme nechceli začať vyrábať ortopedické pelechy pre psov.

Predtým, ako sme urobili širšiu výrobu, investovali sme do prieskumu trhu. Testy vykonal kvalifikovaný psychológ.

Po tejto udalosti sme začali rozhovory s veterinármi, ktorí sa zaoberajú ortopédiou u psov. Vytvorili sme prototypy a vykonali sme testy založené na pozorovaní majiteľov psov. Vytvorili sme skupinu 80 psov a rozdelili sme ich do troch skupín veľkých, stredných a malých psov.

Prototypy boli testované u psov vystavených kĺbovým zaťaženiam, ktoré vznikajú hlavne z genetického hľadiska, ale aj u tých, ktorí chodia veľa po schodoch a tým namáhajú kĺby.

Vo výsledkoch sa v skutočnosti zlepšila nálada a zlepšenie motorických vlastností zvierat, ktoré spali na pelechoch Valde spoň 7 dní. Tiež sme si všimli, že psy, ktoré sú zaťažované intenzívnym tréningom, oveľa lepšie dokážu regenerovať hneď po tréningu na pelechoch Valde. Psy odpočívajúce na lôžkach Valde s pamäťovým systémom pomáhajú pri oddialení problémov s dyspláziou.

Prečo Valde ortopedické lôžka a nie iné?

Spoločnosť Valde vyrába vankúše a špecializované ortopedické matrace už mnoho rokov. Špecializujeme sa na vytváranie produktov podporujúcich rehabilitáciu chrbtice. Zaoberáme sa iba jednou oblasťou, a preto sú naše vedomosti v tejto oblasti tak rozsiahle. Tým že sme na poľskom trhu viac ako 30 rokov sme získali dôveru v našu prácu a kvalitu.

Pretože naše výrobky sú založené na najkvalitnejších materiáloch, sme si istí, že výrobok je bezpečný. Garantujeme kvalitu a dlhodobú trvanlivosti. Naše lôžka sú antialergické a maximálne bezpečné na použitie. Rozmery a tvar boli navrhnuté na základe znalostí z fyzioterapie a psychológie spánku psov.