Ortopedické pelechy pre psov

PREJSŤ DO E-SHPOU

Pes strávi denne 14-18 hodín spánkom, v závislosti na veľkosti a rase.

Spánok v živote psa zohráva obrovskú úlohu. Rovnako ako u človeka, dobrý, obnovujúci spánok je základom silného a zdravého fungovania. Psy spia ostražito počas spánku. Preto, aby sme zabezpečili najlepšiu možnú kvalitu odpočinku, sme navrhli špeciálne ortopedické pelechy pre psov.

Pri snívaní, elektronické impulzy v mozgu s pomalými vlnami vytvárajú veľa voľných vĺn. Počas tejto fázy je mozgová aktivita nízka, ale medzi mozgovou kôrou a hipokampom je aktivita vyššia. Mozgová kôra prijíma a analyzuje informácie zo zmyslových orgánov. Hipokampus je hlavne zodpovedný za pamäť, ktorá hrá dôležitú úlohu pri prenose informácií z krátkodobej pamäti do dlhodobej pamäte. Zachováva pamäť posledných udalostí.

Vo fáze REM je mozgová aktivita veľmi vysoká. Sen s rýchlymi pohybmi očí. Pes musí ležať na jednej strane na boku, aby vstúpil do fázy REM. V tejto fáze často môžeme spozorovať kŕče v tvári, labkách a vydávanie zvukov psíka. Charakteristickým znakom REM je zvýšený prietok krvi v časti mozgu zodpovednej za utváranie obrazu.

Nedostatok jednej z fáz spánku u psov môže dokonca viesť k smrti psa. Počas spánku REM neprenášajte psa! Ak chcete, aby váš pes odpočíval po fyzickej a duševnej činnosti, vytvorili sme ortopedický pelech pre psov Valde.

Vzhľadom na to, že každá fáza spánku je veľmi dôležitá pre psa, mali by sme nášmu miláčikovi umožniť, aby spal v správnej polohe. Ako sme už uviedli vo fáze REM, je dôležité, aby pes ležal rovnomerne na jednej strane, a preto všetky pelechy, ktoré sú po bokoch zaoblené, umožňujú vášmu miláčikovi ležať nesprávne. To spôsobuje zlú polohu chrbtice a častú zmenu polohy počas spánku. Dobrý a zdravý spánok nášho psa ovplyvňuje aj veľkosť lôžka. Pretože pes je stádové zviera (a nemôžeme mu vždy zaručiť spánok s inými psami), pelech nemôže byť príliš malý alebo príliš veľký, mala by byť dokonale vybraný a prispôsobený veľkosti a rase psa.

Vedecký výskum ukázal, že mozog psa je veľmi podobný ľudskému mozgu z hľadiska anatomických funkcií. Aktivita psích mozgových vĺn počas spánku má presne rovnaké charakteristiky ako v prípade ľudí. To je jeden z dôkazov, že psi takisto Snívajú!

Prečo sme vytvorili ortopedické pelechy pre psy?